Yaşam

13. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nın son günü 30 Mayıs

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na başvurular 30 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek. Milas Belediyesi başta olmak üzere çeşitli kuruluşların, derneklerin ödüllerinin dağıtıldığı yarışmanın sonuçları, gazeteler, sanat dergileri, birlikler, ajanslar ve şahısların verileceği, 26 Haziran’da açıklanacak.

2010 yılında vefat eden Karikatürist Turhan Selçuk anısına başlatılan karikatür yarışının bu yıl 13’üncüsü yapılacak. Yarış için başvurular 30 Mayıs’ta sona erecek. Milas Belediyesi başkanlığında gerçekleştirilecek yarışma heyeti Lider Muhammet Tokat, 10 Haziran 2023’te Milas’ta toplanacak. 26 Haziran 2023’te açıklanacak olan yarışmanın sonuçları Milas Belediyesi’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. Eylül ayında Turhan Selçuk Karikatür Parkı’nda düzenlenecek ödül töreninde dereceye giren eserler ve sergilenmeye değer görülen karikatürlerden oluşan yarış standının açılışı yapılacak. Yarışmada birincilik ödülü 20 bin lira, ikincilik ödülü 15 bin lira, üçüncülük ödülü ise 10 bin lira oldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ruhan Selçuk, Kamil Masaracı, Izel Rozental, Betül Yılmaz, Vladimir Kazanevsky, Esmaeil Babaei, Kutlukhan Perker, Ali Fuat Süer, Ali Şur, Mehmet Nergiz’den oluşan seçici kurul en iyi çizgi filmleri seçecek.

59 ülkeden 504 karikatüristin 2 bin 159 karikatürle katıldığı yarışmada geçen yıl İran’dan Esmaeil Babaei birinci olmuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sarigolajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu