Haber

ABD Başkanı Joe Biden’ın eşi Jill Biden, Kenya ve Namibya’ya gidecek

YENİ ABD Lideri Joe Biden’ın eşi Jill Biden, 22-26 Şubat tarihlerinde Kenya ve Namibya’yı ziyaret edecek.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen iki üst düzey ABD’li yetkili, Jill Biden’ın 22-26 Şubat tarihlerinde gerçekleştirmesi beklenen Kenya ve Namibya ziyareti hakkında basına bilgi verdi.

İlgili Makaleler

Afrika’nın jeopolitik önemine vurgu yapan yetkililer, eski ABD Genel Başkan Yardımcısı Al Gore’un 1996’da Namibya’ya yaptığı ziyaretin ardından Jill Biden’ın Namibya’ya gidecek “en üst düzey ABD yetkilisi” olacağına dikkat çekti. Yetkililer, 13-14 Aralık 2022 tarihlerinde başkent Washington’da düzenlenen Africa Hill marjında ​​ABD’nin Afrika ülkeleriyle ilişkileri geliştirmek için attığı adımlara değinerek Biden yönetiminin bu konudaki kararlılığını vurguladı.

güçlü ve kapsayıcı bir küresel ekonomiYetkililer, Jill Biden’ın ziyaretinin bu bağlamda önemli olduğuna dikkat çekti.

Jill Biden’ın Kenya ve Namibya gezisi, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Ocak ayında 10 günlük Senegal, Zambiya ve Güney Afrika ziyareti, ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield’ın Ocak ayında tekrar ziyareti Kenya ziyaretlerinin ardından, Mozambik ve Gana, bu yıl ABD’nin kıtaya yaptığı üçüncü değerli ziyaret olacak.

pinarhisar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu