Haber

‘Adaylığım gasp edildi’ diyen Yıldırım, Özel’le görüştü: Gerekirse taş taşırım

CHP’nin İzmir Çiğli belediye başkan adayı olarak açıklanan ancak tepkiler üzerine “Yeniden değerlendirilecek” diyerek adaylığı iptal edilen Uygar Yıldırım, CHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Özgür Özel ile görüştü.

Adaylığı geri çekilince Yıldırım, “Adaylığım hukuka aykırı ve parti ahlakına aykırı olarak iptal edilerek Onur Emrah Yıldız isimli kişiye verildi.” Toplantının ardından Özel ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

‘ÇOK KIZGILIYIM, ÇOK Üzgünüm AMA…’

Yıldırım videoyu şu notla paylaştı: “Çok üzgünüm, çok üzgünüm ama bu kritik seçim ortamında partimize zarar verecek bir davranışta bulunmam mümkün değil. Tüm Atatürkçülerime başarılar diliyorum, Bu seçime katılacak Devrimci ve Cumhuriyetçi partili arkadaşlar, gerekirse pankart asarak, gerekirse taş taşıyarak partime hizmet edeceğim.” Özgür Özel, “Çiğli’de adaylık süreci vardı. Çiğli’yi, Uygar’ı, hepimizi üzen süreçler oldu ama bugün bunu tatlıya bağladık. Uygar’ı CHP’li bir kardeş olarak önemsiyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz. Birlikte siyaset.” “Yapacağız. Yolu birlikte yürüyeceğiz. Artık bizi Uygar’la yüz yüze değil, yan yana göreceksiniz.”

Uygar Yıldırım da, “Liderime söylediklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ömrümün sonuna kadar CHP’li olacağım ve liderimin yanında olacağım.”

‘BANKAMATİK MEMURU…’

Adaylığı iptal edilince Uygar Yıldırım şu açıklamayı yaptı: “MK Merkez Yürütme Kurulu, Başbakan ve Başbakan tarafından adaylığım açıklanırken bu kararı tanımadığını sözlü ve yazılı olarak beyan eden CHP Çiğli İlçe Başkanı ne cüret eder? Sayın Genel Başkanımız alınan kararı tanımıyor Bu parti suçu değil mi Adaylığıma müdahale Peki Genel Merkezimize adaylarını kabul ettirmek için gelenler Alevi kurumlarının temsilcileri mi yoksa aday gösterme konusunda terfi ettirilenler mi? İzmir belediyelerindeki ATM görevlilerinden mi? Adaylığım hukuka aykırı ve parti ahlakına aykırı olup Onur Emrah Yıldız isimli kişiye verilmiştir. Ben de Aleviyim. Alevi inancına göre adayım. Gasp söz konusu değil…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu