Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik, İstiklal Caddesi’nde açıklama yaptı Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye kesinlikle güvenli bir ülkedir, bir güven ülkesidir. Hiç kimse Türkiye’nin bir güven ülkesi olma durumunu değiştiremez. Bütün terör örgütleriyle mücadele edecek ve onları yenecek gücümüz var.” dedi.

Çelik, Taksim İstiklal Caddesi’nde terör saldırısının yaşandığı alana gelerek, hayatını kaybedenlerin anıldığı platforma karanfil bıraktı.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Çelik, terör saldırısında hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Emniyet güçlerinin bu hain saldırıyı yapanları hızlı bir biçimde yakalaması ve failin ilişkilerini süratli bir formda büsbütün ortaya çıkarmasıyla her şeyin tekrar olağana döndüğünü belirten Çelik, şöyle konuştu:

“Kaybettiğimiz canlarımız için son derece üzgünüz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Fakat herkesin şunu bilmesi gerekiyor ki; Türkiye bir inanç ülkesidir. Türkiye inançlı bir ülkedir. Daha birinci olay olduğu andan itibaren buradaki bütün vatandaşlarımızın, esnafımızın, çalışan kardeşlerimizin, bu caddenin sakinlerinin buradan başlayarak bütün Türkiye’ye yayılan ‘Teröre karşı hepimiz biriz ve beraberiz.’ hissini ortaya koyması, bu bildirisi bütün dünyaya vermesi son derece değerliydi, son derece manalıydı.”

Çelik, terörle uğraşın ne kadar büyük bir meşruiyete sahip olduğunu, ne kadar yüksek kapasiteyle, büyük bir güçle yönetildiğini bu son olayla bir sefer daha gördüklerini tabir ederek, “Türkiye kesinlikle güvenli bir ülkedir, bir güven ülkesidir. Hiç kimse Türkiye’nin bir güven ülkesi olma durumunu değiştiremez. Bütün terör örgütleriyle mücadele edecek ve onları yenecek gücümüz var.” tabirlerini kullandı.

Güvenlik güçlerinin birinci andan itibaren çok süratli ve tesirli bir çalışma yaparak faili ve ilişkilerini tespit edip hepsinin yakalanmasını sağladığını kaydeden Çelik, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu, bir kez daha Türkiye’nin ne kadar yüksek ve güçlü bir terörle mücadele kapasitesi olduğunu gösterdi. Belediye başkanımız ve arkadaşları ilk andan itibaren burayı bayraklarla donattılar. Burada hep beraber hayatın normale dönmesi için bu caddenin sakinleriyle birlikte, ortak bir ruhla, ortak bir çabayla bir gayret ortaya koydular. Daha ilk saatlerden itibaren bu caddede ortaya çıkan ruh, bayrağımızın gölgesinden ortaya çıkan ruh, bütün Türkiye’de paylaşılarak, Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi de bu hain saldırıya uğramış bu caddenin de normale dönmesini sağladı.”

Bundan sonrasında da bu birlik ve beraberlik duygusuyla birlikte bu güçlü mücadeleyi vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çelik, “Buralardayız, arkadaşlarımız burada. Belediye başkanımız her gün burada. Teşkilatlarımız burada. Vatandaşlarımızla beraber, esnaf kardeşlerimizle beraberiz. Burası, Türkiye’nin her yerinde olduğu üzere pek inançlı bir yerdir. Bunu gerçekleştiren, Türkiye’ye zarar vermeye çalışan, Türkiye’ye göz diken bütün terör örgütleri bunun bedelini en ağır formda kesinlikle ödeyecektir.” diye konuştu.

Ömer Çelik, bu birlik beraberlik duygusunu ortaya koyan, bu dayanışmayı gösteren tüm vatandaşlara şükranlarını sunduğunu belirterek, “Buradayız. İstiklal Caddesi’ndeyiz. Türkiye’nin her tarafındayız. Daima bir arada, milletimizin her bir ferdiyle birlikte ülkemize sahip çıkmaya, ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu