Haber

Akşener’in Özdağ’dan “15 milletvekili” yalanlaması: “CHP’yi suçlayarak yollarımı ayırırım” dedi, sözünü tuttu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Ankara’da düzenlenen kongrede konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sözleriyle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Özdağ, Akşener’e, “Bu parti seçime girsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığı. Kılıçdaroğlu Bey’e bir kez daha teşekkür etmek istiyorum ama o gün borcunu ödeyemedik. 15 milletvekili bedeli. Ömer Seyfettin’in diyetine geri döndü. Bu işi” diye yalanladı. Özdağ, “Olayları en yakından yaşayan beş kişiden biri olarak Akşener’in bugün yaptığı açıklamanın doğru olmadığını biliyorum.” söz konusu.

Özdağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Akşener Bey, ‘CHP’den 15 milletvekili aldım. Bedel ödemekten yoruldum’ dedi. Bu açıklama gerçekleri yansıtmamaktadır.CHP İYİ Parti’den 15 milletvekili için fiyat sormadı.Gelişmeleri şöyle özetleyeyim.Gizli toplantı yapıldığı ve karar alındığı bilgisi verildi.Bu bilgiyi paylaştım. Akşener ile Akşener daha sonra Kılıçdaroğlu ile görüşerek TBMM’de grup kurarak 15 milletvekilinin seçime girmesini istedi. talebimi açıkla ve reddini açıkla.’ En azından Akşener bana böyle söyledi.

“KILIÇDAROĞLU İTTİFAK KOŞULU OLMADAN DESTEK VERDİ”

Üstelik Kılıçdaroğlu ittifak şartı aranmaksızın 15 milletvekili ile takviye kuvvetler vermişti. CHP milletvekilleri katılalı kısa bir süre oldu. Akşener bir gün divana geldi ve ‘Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaştık. Seçime ittifakla giriyoruz, ne dersiniz? İki başkanın el sıkışmasının ardından söylenecek bir şey kalmadı. CHP-İYİ Parti ittifakı, AK Parti’nin ÂLÂ Partisi’nden yüzde 7 civarında oy alarak MHP’ye geçmesine neden oldu. CHP-İYİ Parti ittifak kararı ÂLA Parti’ye yakışmadı.

“İYİ PARTİ YEREL SEÇİMLERDE CHP’YE İTTİFAK SUNDU”

2019 yerel seçimleri öncesi UYGUN Parti meclisinde Akşener ve tüm meclis üyeleri ‘Yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapalım’ görüşünü savundu. ‘CHP-HDP ittifakı üzerinden saldırıya uğrayacağız, üstelik CHP ile ittifak yaparsak ayrılan AK Parti ile MHP yeniden bir araya gelir ve Cumhur İttifakı yeniden kurulur’ görüşünü tek başıma savundum. İttifakına karşı çıktım. Reddedildi. Dikkat, yerel seçimlerde İYİ Parti, CHP DÜZGÜN Partisi’ne değil, CHP’ye ittifak teklif etti.

“DOST VEYA MERSİN REKABET OLMALI”

Bedelini İYİ Parti ödeseydi tam tersi olurdu. Kaldı ki yerel seçimlerden sonra Sayın Akşener ve yakın çevresinin CHP’ye nasıl ‘bedel ödettiğini’ hepimiz biliyoruz. Sonuç olarak olayları en yakından yaşayan beş kişiden biri olarak Akşener’in bugün yaptığı açıklamanın hatasız olmadığını biliyorum. CHP hiçbir zaman ‘Sana 15 temsilci verdik kasaya gel’ tavrında olmadı. Olsaydı, yeri göğü ağlatır, CHP’yi çok sert eleştirirdim. Özellikle Akşener’le son görüşmemizi yaptığımız İstanbul’daki makamında yaptığı konuşmada ‘CHP’yi suçlayarak’ CHP ile yolları bitireceğini söylediğini çok iyi hatırlıyorum. Akşener sözünü tuttu ve suçlayarak bitirdi. Peki bunları neden yazdım? Ben böyle yaşadığım için dostluk cesur, rekabet ise…”

Kaynak: ANKA / Siyaset

habernazilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu