Ekonomi

Asya piyasaları Wall Street’in teknoloji rallisinin ardından karıştı

Asya-Pasifik piyasaları, Tesla ve Qualcomm liderliğindeki Wall Street’teki teknoloji rallinin ardından Salı günü çoğunlukla düşüş yaşadı.

Tesla hisseleri, Morgan Stanley’nin hisse senedini yükseltmesinin ve otonom yazılımındaki atılımlar nedeniyle gelecekte önemli bir artış öngörmesinin ardından yüzde 10 arttı. Qualcomm’un hisseleri, yarı iletken şirketinin Apple’a 2026 yılına kadar akıllı telefonlar için 5G modem sağlayacağını açıklamasının ardından yaklaşık yüzde 4 arttı.

Yatırımcı hissiyatı, Pazar günü The Wall Street Journal’da yer alan ve Fed’in gelecek haftaki toplantıda faiz oranlarını artırmamayı kabul ettiği yönündeki bir raporla da desteklendi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi marjinal bir düşüş yaşadı ve emlak geliştiricisi Country Garden Holdings’in hisseleri yüzde 8,7’ye kadar yükseldi. Bu, alacaklıların Pazartesi günü geç saatlerde altı kara tahvilinin geri ödemelerini uzatma konusunda anlaşmaya varmasının ardından geldi.

CSI 300 endeksinin yatay çizginin hemen üzerinde hareket etmesiyle Çin anakarası hisse senetleri baskı altında. altındakaldı.

Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksi yatay seyrederken, ülkenin Ağustos ayı işletme güven anketi Temmuz’daki +1’den +2’ye güçlendi.

Güney Kore’nin Kospi endeksi yüzde 0,52, Kosdaq ise yüzde 0,97 kayıp yaşadı. Japonya’nın Nikkei 225 endeksi yüzde 0,61, Topix ise yüzde 0,36 yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu