Yaşam

Bağlar’ın 4. Sayısı “Kent” Belgesiyle Çıktı

Bağlar yazarlarının 4. sayısında hazırladığı “Şehir” belgesinde; “Şehir nedir?”, “Bir şehri şehir yapan maddi ve manevi özellikler nelerdir?”, “Bir millet, şehre rengini nasıl verir?”, “Biz deyince aklımıza nasıl bir resim gelir?” Balkan şehri diyelim ve o resimde ne görüyoruz?” Belgesel için hazırladıkları metinler, bağımsız öyküler ve şiirlerle okuyucularına sorular sordu ve bu sorulara yanıtlar verdi.

Bağlar’ın bu sayısındaki röportaj köşesinde; Batı Trakya Türk edebiyatının güçlü yazarı ve dergimizin yayın koordinatörü Hüseyin Mehmet ile ilk kitabı Kalanlara’yı konuştuk. Hüseyin Mehmet, “Rasim Özdenören’in açtığı yolu takip etmeye devam ediyorum” diyerek, Bağlar dergisinden Müberra Karadayı’ya yazarlığının ilk günlerinden ilk kitabının yayımlandığı günlere kadar olan edebiyat yolculuğunu anlattı.

Bağlar, yeni sayısında kimlikten mülteciye, kaygıdan başlangıca, dünden yarına pek çok farklı temaya ilişkin hikaye, şiir ve denemeleriyle ve ekibine eklenen yeni yazarlarla okuyucularına keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Bu sayımızın yazarları Kuzey Makedonya’dan Ahsen Nuredin, Melek Şişko, Furkan Şaban, Hasret Kurt, Azize Ramazani, İsa Kasum, Medadin Limani ve Mehmed Arif; Bulgaristan’dan Nefize Ramazan ve Hasret Tefikova; Kosova’dan Altay Mısırlı, Asel Müdüt, Meyrem Krüezi, Atakan Koro ve Selmira Dzikezi; Karadağ’dan Amra Ramusovic, Bosna Hersek’ten Belkıs Öznur Köylü, Emina Arıkan, Nuceyma Meviç ve Mehmet Yasir Cebeci; Beyzanur İmam, Esma Mecnun Hasan, Melis Mecnun Hasan, Müberra Karadayı, Seda Paçaman, Batı Trakya’dan Ayşe Bostancı ve Sırbistan’dan Sara Muliç.

haber-sefaatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu