Haber

Bozok Üniversitesi en az lise mezunu alımına başladı! Son başvuru ne zaman bitecek?

Yozgat Bozok Üniversitesi 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı 657 sayılı Kanun ve BKK’nın 4/B unsuru ile Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına ilişkin asılları yeterlidir. Ofis Çalışanı, Ek Çalışan ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına işçi alacaklarını açıkladı. Başvuru koşulları ve tarihçesi ile ilgili tüm detayları açıklayan kurum, en az lise mezunu adaylara istihdam sağlayacak.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Yozgat Bozok Üniversitesi işe alım 10 Şubat 2023 ve 24 Şubat 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

adaylar Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Yerleşkesi İdari Birimler İşçi Daire Başkanlığı/YOZGATAdresindeki İşçi Dairesi Başkanlığına şahsen başvurur.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

1- Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi,

2- KPSS Sonuç Belgesi (üzerinde kontrol kodu bulunmalıdır.)

3- Bir adet vesikalık fotoğraf. (son altı ay içinde çekilmiş),

4- Sözleşmeli İşçi Başvuru Formu ( www.bozok.edu.tr ) ilandan temin edildikten sonra eksiksiz olarak doldurularak teslim edilecektir.

5- Başvurulan unvan için öğrenim belgesi veya sertifikası isteniyorsa fotokopisi,

6- Başvurulan unvanda çalışma kuralı (deneyim/tecrübe) isteniyorsa; SGK Hizmet Belgesi ve sahada çalıştığını gösteren çalışma kağıtları. Çalışma belgesinde işyerinin SGK sicil numarası ve o işyerinde yapılan işler açıkça yazılmalıdır. Çalışma belgesini düzenleyen işyeri ile sigorta primini ödeyen işyeri aynı olmalıdır.

7- Başvuru işlemleri belgelerin fotokopileri ile yapılacak olup, yerleştirme işlemlerinde belgelerin asılları istenecektir. Belgelerin aslını getirmeyenlere işlem yapılmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen esasları taşımak,

2- 2022 yılında KPSS(B) küme sınavına girmiş olmak. (Lise mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık veya yaşlılık aylığı almamak,

4- Başvuracağı unvanın gerektirdiği nitelikleri sağlamak,

5- Çeşitli kararnamelerle kamu görevinden çıkarılmamış olmak,

6- Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırmasının Olumlu Sonucu

7- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca, “Bu şekilde çalıştırılanların hizmet akdi esaslarına aykırı hareket etmeleri nedeniyle iş sözleşmelerinin kurumları tarafından feshedilmesi veya fesih tarihinden itibaren bir yıl sonra Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar dışında, sözleşmeyi süresi içinde tek taraflı olarak feshedebilir. Geçilmedikçe kurumların sözleşmeli personel kadrolarında çalıştırılamazlar.” kararına göre hareket etmek.

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu