Haber

Çin Başbakan Yardımcısı, selden etkilenen bölgelerde normalliği yeniden sağlamak için ortak çaba çağrısında bulundu

SHIJIAZHUANG, 8 Ağustos (Xinhua) — Çin Başbakan Yardımcısı Zhang Guoqing, Pazartesi günü Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletinde yaptığı incelemeler sırasında selden etkilenen bölgelerin mümkün olan en kısa sürede normale dönmesine yardımcı olmak için ortak çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi olan Zhang, Hebei eyaletindeki en kötü etkilenen bölgelerden biri olan Zhuozhou’daki süreksiz yerleşim yerlerini ziyaret etti. Zhang, yerel halkın yeniden yerleştirilmesi ve yolların temizlenmesinin yanı sıra su, elektrik ve günlük ihtiyaçların tedarik edilmesini denetledi.

Zhang, yerel yetkililerin sel suları çekilirken tetikte olması, baraj devriyelerini ve acil durum müdahalelerini iyileştirmeye devam etmesi ve toprak kayması gibi ikincil felaketleri önlemesi gerektiğini söyledi.

İnsanların evlerine sadık bir şekilde dönmelerine yardımcı olmak için Zhang, kentsel alanlardaki sel sularını tahliye etme, çevre dezenfeksiyonu gerçekleştirme, binalardaki güvenlik tehlikelerini ortadan kaldırma, insanların temel ihtiyaçlarını karşılama ve istikrarlı pazar arzı sağlama çabalarını güçlendirmeye çağırdı.¦

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu