Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye sert F-16 tepkisi: Parasını vermemize rağmen F-16 meselesini çözemedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da bu yıl 6’ncısı düzenlenen TRT World Forum’da açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin terör amaçlı operasyonlarına değinen Erdoğan, F-16’lar konusunda ABD’ye sert tepki gösterdi.

“NATO TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARDIM OLARAK BİRLİKTE OLDUĞUMUZ ÜLKE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı; “Ülkemin güneyinde, Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerine binlerce tır silah, mühimmat, araç ve gereç gönderildi. Bunu gönderen ülkeye bakın, NATO’da birlikte olduğumuz ülkeye bakın. Hayır diyor. Böyle bir şey.

“BUNLARI TÜRKİYE’YE SÖYLEYEMEZSİNİZ”

Video yayınlarının hepsini onlara gösterdik, gösteriyoruz. Bunları Türkiye’ye anlatamazsınız. Çünkü biz her zaman doğrunun, doğrunun, doğrunun yanında olduk. Kimse bizi bu teröristlerle olan çabalarımızdan sorumlu tutamaz.

“OPERASYONLARI YAPMA KARARLIĞIMIZ OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERDİK”

DEAŞ’a en ağır darbeyi biz vurduk. Acaba benimki diyen ülkeler DEAŞ ile gelişigüzel bir çaba mı sergiliyor? Hayır. Biz bunlarla uğraşan ülkeyiz. Sınırlarımızın güvenliği için başlattığımız operasyonları yürütme kararlılığında olduğumuzu herkese gösterdik.

“YUNAN ADALARINI SİLAHLARLA DONATIYORSUN…”

Ege’de ve Akdeniz’de hesapsızca Yunanistan’ı destekleyen, saldırganlarını ve provokatif girişimlerini cesaretlendirenlere teşekkür etmedik, etmeyeceğiz. NATO’da beraberiz ama siz Yunan adalarını silah ve uçakla donatıyorsunuz, parasını vermemize rağmen yine sizinle F-16 sorununu çözemedik.

“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEMİZDE YALNIZ BIRAKILDIK”

Dünyanın yeni ve hayati zorluklarla karşı karşıya olduğu bir dönemde, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla takip edilen değil, takip edilen ülke konumumuzu daha da sağlamlaştıracağız. Türkiye olarak her koşulda ve her koşulda adaleti ve vicdanı temsil etmekte ısrarcı olacağız. Kıbrıs sorununun yeni ve somut adımlarla adil bir yerde çözülmesi için diyalogdan vazgeçmiyoruz. Bütün fedakarlıklara rağmen birlik ve beraberliğimizi tehdit eden terör örgütleriyle mücadelemizde yalnız bırakıldığımızı asla unutmayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu