Haber

Cumhuriyetin 100. yılında Sakarya’nın kalbi Bisiklet Festivali ile atacak

‘Bisiklet Dostu Şehir’ unvanını taşıyan Sakarya, 100’üncü yıl dönümünde Büyükşehir Belediyesi tarafından 27-29 Ekim’de düzenlenecek UCI MTB Eliminator Continental Serisi ve UEC MTB Eliminator Avrupa Şampiyonası olmak üzere iki dev yarışa ev sahipliği yapacak. Cumhuriyet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda. Böylece adını bir kez daha dünya sahnesine taşıyacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Sakarya Bisiklet Festivali kapsamında düzenlenecek UCI MTB Eliminator Continental Serisi ve UEC MTB Eliminator Avrupa Şampiyonası yarışlarıyla dünyanın gözü yeniden Sakarya’da olacak. Tayyip Erdoğan. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Sakarya’da sporseverlerin ve tüm vatandaşların kalpleri fırtınalı bir bisiklet yarışı heyecanıyla atacak.

Cuma akşamı açılış töreni

Bisiklete yaptığı yatırımlar ve düzenlediği dev etkinliklerle ‘Bisiklet Dostu Şehir’ unvanına sahip olan Sakarya, ‘Bisiklet Festivali’ ile yeniden dünya sahnesinde. UCI MTB Eliminator Continental Serisi yarışları, 3 gün sürecek dev organizasyonun ilk günü olan 27 Ekim’de gerçekleştirilecek. Kadınlar ve gençler olmak üzere 2 kategoride daha gerçekleştirilecek yarışların ardından açılış töreni akşam saat 20.00’de Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde yapılacak.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında büyük yarış

Bisiklet Festivali, Cumhuriyetin 100. yılı yani yarışın son günü olan 29 Ekim Pazar günü dev bir yarışa sahne olacak. Avrupa Bisiklet Birliği (UEC) MTB Eliminator Avrupa Şampiyonası yarışlarıyla sona erecek olan Bike Fest ile hafta sonu heyecan dolu geçecek. Sakarya, yerli ve yabancı birçok kanaldan canlı yayınlanacak yarışlarla bisikletteki uluslararası iddiasını güçlendirecek.

İşte Bisiklet Festivali takvimi;

27 Ekim Cuma

(UCI) MTB Eliminator Continental Serisi yarışları / Ayçiçeği Bisiklet Vadisi

  • 14.30 – Isınma türleri (Kadın ve Erkek)
  • 15.45 – Yeterlilik türleri (Kadın ve Erkek)
  • 17.00 – Finaller (Kadın ve Erkekler)
  • 18.00 – Ödül töreni
  • 20.00 – Açılış töreni

29 Ekim Pazar

(UEC) MTB Eliminator Avrupa Şampiyonası yarışları / Ayçiçeği Bisiklet Vadisi

  • 14.30 – Isınma türleri (Kadın ve Erkek)
  • 15.45 – Yeterlilik türleri (Kadın ve Erkek)
  • 17.00 – Finaller (Kadın ve Erkekler)
  • 18.00 – Ödül töreni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu