Haber

Deprem kayıtlarına ‘ölü’ olarak kaydedilmiş; hata çözüldü

İSTANBUL’da yaşayan 34 yaşındaki Nejat Özçelik, Diyarbakır’da depremde hayatını kaybeden akrabası Necat Özçelik ile isim benzerliği nedeniyle ‘ölü’ olarak kayıtlara geçti. Hatayı düzelttiğini söyleyen Nejat Özçelik, “Dün gece nüfus müdürlüğünde görevli olduğunu belirten bir kişi aradı. Hatanın giderildiğini ve sistemin normale döndüğünü söyledi. Yapabildim.” gece e-devlet sistemime ve banka hesaplarıma giriş yapmak için.”

İstanbul Çekmeköy’de yaşayan 34 yaşındaki Nejat Özçelik’in, 9 Şubat’ta Diyarbakır’da meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden akrabası Necat Özçelik ile isim benzerliği nedeniyle ‘ölü’ olarak kaydedildiği öğrenildi. Geçtiğimiz salı günü yapılan trafik denetiminde nüfus kayıtlarında ölü olarak göründüğü Özçelik’e bildirildi. Bu bilgi karşısında şoke olan Özçelik, karakola giderek bilgi almak istedi. Polis merkezinde parmak izi kontrol edilen Nejat Özçelik’in kimliği doğrulandı. Ölen yakınının ismine benzerliği nedeniyle kayıtlarda hata yapıldığı anlaşıldı. Özçelik, Nüfus Müdürlüğü’ne giderek yanlışlığın düzeltilmesini istedi. Hatanın dün gece Nüfus Müdürlüğü’nden gelen telefonla düzeltildiğini öğrenen Nejat Özçelik, yetkililere teşekkür ettiğini belirtti.

“DURUMU SONUÇLANDIRDIKLARI İÇİN YETKİLİLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Durumun düzelmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Nejat Özçelik, “Yaklaşık 15 gündür yaşadığımı ispat etmeye çalışıyordum. Dün gece nüfus müdürlüğünde görevde olduğunu belirten bir kişi aradı. Hatanın düzeltildiğini ve sistemin normale döndüğünü söyledi.Gece e-devlet sistemime ve banka hesaplarıma erişebildim.Hastaneyi aradım.Randevu alabilmek için pazartesiye randevu aldım. . Daha önce ölü görüldüğüm için randevu alamadım. Yaşadığım kanıtlandı. Durumu düzelttikleri için yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu