Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Genel Sekreteri’nin Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Genel Sekreteri’nin Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile telefonda görüştü.

Dışişleri Bakanı Fidan, BM Genel Sekreteri’nin Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Wennesland’la telefonda görüştü. Gazze’de yaşanan insanlık trajedisinin ele alındığı toplantıda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yaşananların iki devletli çözümün uygulanmasının gerekli olduğunu herkese gösterdiğini vurguladı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Fidan, Filistin sorununun çözümünün BM kararları ve kabul edilen uluslararası parametreler çerçevesinde mümkün olduğunu hatırlatarak, “Bir an önce tam bir ateşkes sağlanmalı. Daha sonra da bir ateşkesin tesis edilmesi için harekete geçilmelidir. kalıcı ve adil barış.”

Yaşanan insani trajedinin kabul edilemez olduğuna işaret eden Dışişleri Bakanı Fidan, Gazze’ye insani yardımın kesintisiz ulaştırılması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Fidan, Özel Koordinatör Wennesland ile yaptığı görüşmede, İslam İşbirliği Teşkilatı – Arap Birliği Zirvesi’nde alınan kararların takipçisi olacaklarını da vurguladı. – ANKARA

kemerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu