Yaşam

Enerjisa Enerji ‘Merak Etmeyin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Ankara’da öğrencilerle buluştu

12 yıldır sürdürdüğü uluslararası ödüllü projesi Enerjisa Güç, Gücümü Koruyorum çocuklara tasarruf duygusu aşılamaya devam ediyor. proje kapsamında gerçekleştirilen Küsmesin Yıldızlar adlı tiyatro oyunu Ankara’da öğrencilerle buluştu. Yıldız Kenter Sahnesi’nde sergilenen oyunu 1000’e yakın çocuk izledi.

Enerjisa Power’ın 12 yıl önce hayata geçirdiği uluslararası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” projesinin Küsmesin Yıldızlar adlı tiyatro gösterisi öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Enerjisa Enerji’nin elektrik dağıtım şirketi Başşehir EDAŞ’ın hizmet verdiği Ankara’da öğrencilerle buluşan tiyatro oyunu, çocuklarda tasarruf ve eğitim bilincini eğlenceli bir şekilde kazandırmayı amaçlıyor.

Enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve güç tasarrufu konusunda çocukları bilinçlendirmeyi amaçlayan tiyatro oyunu Kasım ayında sahnelenecek. Nazım Hikmet Kültür MerkeziYıldız Kenter Sahnesi’nde bine yakın öğrenciyle buluştu.

300 binden fazla çocuğa ulaşıldı

Enerjimi Koruyorum projesi kapsamında, yarının yetişkinleri olarak enerji verimliliği kavramını benimsemeleri için 12 yılda 14 ilde 762 okulda 300 binden fazla çocuğa ulaşılarak enerji tasarrufu farkındalığı eğitimi verildi. Sabancı Gönüllüleri, maç öncesi çocuklara enerji tasarrufu konusunda kısa sunumlar yaptı.

Mobil Oyun ile 7 milyon kişiye ulaştı

2010 yılından bu yana her yıl yeniliklerle devam eden Gücümü Koruyorum projesi, eğitici tiyatro oyunlarının yanı sıra eğitimlerini genişleterek gelişimini dijital/mobil oyunlar (uygulama) ile sürdürdü. 7-13 yaş grubuna hitap eden Gücümü Koruyorum projesi inandırıcı bir oyun olarak çocuklarla buluşuyor. IOS ve Android platformlarından indirilen 100.000’den fazla oyun ile 2010 yılından bu yana yaklaşık 7 milyon kişiye ulaşan proje, doğrunun kullanımına dair bilgileri gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu