Haber

Ermeni arama kurtarma ekibi lideri Armağanyan: “Türkiye’de bize çok iyi davrandılar”

Türkiye’nin depremden etkilenen vilayetlerinden Adıyaman’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Ermeni heyetinin komutanı Yarbay Gari Armağanyan, “Uçaktan indiğimiz ilk saniyeden itibaren sadece ‘korku’ sözleri duyduk. şükran ve teşekkürler.” söz konusu.

Türkiye’deki çalışmalarını tamamlayarak 17 Şubat’ta Ermenistan’a dönen arama kurtarma ekibi, başkent Erivan’da düzenlediği basın toplantısında izlenimlerini paylaştı.

Arama kurtarma grup başkanı Armağanyan, Adıyaman’da yaklaşık bir haftadır yaptıkları hizmet sırasında enkaz altından 3 kişiyi kurtardıklarını belirtti.

Armağanyan, “Bize çok iyi davrandılar, destek ve yardımlarımız için sürekli gelip teşekkür ettiler. Uçaktan indiğimiz ilk saniyeden itibaren sadece minnet ve teşekkür sözleri duyduk.” dedi.

Ekibin diğer üyeleri de kendilerine çok olumlu davranıldığını, şükran ve takdir sözleri duyduklarını ifade ettiler.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve Ermenistan’ın Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi Özel Temsilcisi Rubin Rubinyan, taziye ve dayanışma mesajları iletmek üzere 15 Şubat’ta Türkiye’ye geldi. Ermenistan makamları da Adıyaman’da sahada görev yapan ekiplerini ziyaret ederek burada da destek mesajı verdi.

Ermenistan da 11 Şubat ve 15 Şubat tarihlerinde Türkiye’ye insani yardım gönderdi ve yardımlar 1988’den beri kapalı olan Alican Sınır Kapısı’ndan deprem bölgesine ulaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu