Haber

Fatih Altaylı’dan CHP’ye: İnce’yi sen mi davet ettin yoksa o gelmedi mi?

Fatih Altaylı, Habertürk’teki köşe yazısında, Muharrem İnce’nin sandıkta 13 partinin desteklediği Kemal Kılıçdaroğlu için neden ikna edilemediğini sordu. Altaylı, CHP yönetimine, “Davet ettiğinizde Muharrem İnce masaya gelmedi mi, yoksa o gelmeye hazır da siz davet etmediniz mi?” diye sordu. soruyu yöneltti.

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

CHP’nin olası bir seçim kaybının faturasını Muharrem İnce’nin üzerine atarak yeniden işin içinden çıkmak niyetinde olduğunu yazdım. Muharrem İnce’yi destekleyenler çok kızdı.
Şok oldum.
O zaman daha net yazarım.
Masada 5’i sağ İslamcı olmak üzere 3’ü ve merkez sağ, liberal, merkez sol ve aşırı soldan en az 13 partinin sandıkta destek verdiği Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce yüzünden seçilemezse. adaylık, Muharrem İnce suçlu mu olacak!
Yoksa toplam oyu 1 puana bile ulaşmayan, Muharrem İnce’yi ve oyu seçimi kaybedecek kadar yüksek oy alan Vatan Partisi’ni oturtmayan partileri masaya davet edenler haklı mı olacaklar?
Muharrem İnce siz davet ettiğinizde o masaya gelmedi mi, yoksa o gelmeye hazırdı da siz davet etmediniz!
Hangisi olduğunu bana bildirin.
Bir yandan “Türkiye’nin beka tercihi” diyeceksiniz, diğer yandan Memleket Partisi’ni seçimin kaybedilmesine yol açacak olsa da o masaya davet etmeyeceksiniz.
Tamam oyları böldüğü için ona kızalım ya da Muharrem İnce’ye olan öfkenizin Türkiye’nin bekasından daha değerli olup olmadığını ona söyleyelim. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu