Haber

İHH’dan Sudan’a 15 konteyner yardım malzemesi

Sudan’da yaşanan kargaşa nedeniyle ülkenin birçok yerinde gıda, su, ilaç ve yakıt sıkıntısı önemli boyutlara ulaştı. Ülkede zaman zaman ateşkes duyuruları yapılsa da çatışmalar bir türlü bitmedi. Mevcut durumda ülkede 2,8 milyon kişi yerinden edilmiş durumda. Ulaşım maliyetlerinin hızla arttığı Sudan’da halkın dini bölgelere ulaşımı her geçen gün zorlaşıyor. Son raporlara göre 46 milyon nüfuslu ülkede 25 milyon kişi yardıma muhtaç durumda.

Yurt içinde çeşitli yardım çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, iç çatışmaların ardından Haziran ayında “Rotamız Sudan, Yükümüz İyilik” sloganıyla kapsamlı bir acil yardım çalışması başlattı.

İlgili Makaleler

Sudan’ın çeşitli yerlerinde dağıtılacak

İHH, yardım kampanyasının ilk etabında ülkeye gıda, hijyen ve battaniyeden oluşan 15 konteyner yardım malzemesi gönderdi. Deniz yoluyla ülkeye gönderilen yardım malzemeleri, yurdun çeşitli bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Vakfın ülkedeki sivillere yönelik insani yardım çalışmaları devam ediyor.

desteklemek

İHH aracılığıyla Sudan’daki ihtiyaç sahiplerine destek olmak için SUDAN yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağış yapılabilir. Daha fazla bağış yapmak isteyenler İHH’nın internet sitesi üzerinden veya açıklama kısmına SUDAN yazarak bağışta bulunabilirler. İHH’nın banka hesap numaralarının bedeli ne olursa olsun.

KAYNAK: HABER7

haberorta.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu