Haber

İstanbul’da 127 kaçak göçmen yakalandı, 10’u tutuklandı

İstanbul’da kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yapan 127 kaçak göçmen yakalandı. İnsan ticareti suçundan gözaltına alınan 24 kişiden 10’u tutuklanırken, 728 bin 980 TL para cezası verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlükleri yetkilileri tarafından “göçmen kaçakçılığı” suçunun önlenmesi için yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi.

Açıklamaya göre, bu kapsamda geçtiğimiz hafta Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan ve Avrupa ülkelerine kaçmak isteyen 127 kaçak göçmen yakalanarak sınır dışı işlemleri için geri gönderme merkezine teslim edildi. Öte yandan çalışmaların devamında, kaçak göçmenlerin naklini sağladığı şüphesiyle 24 kişi tutuklandı. Göçmen kaçakçılarına ‘6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’ kapsamında 728 bin 980 TL idari para cezası verildi.

Adli mercilere sevk edilen 24 zanlıdan 12’si adli mercilerce serbest bırakılırken, 2 kişiye de adı geçen kontrol kararları uygulandı. 10 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu