Haber

İstiklal’i kana bulayan teröristin elinde tuttuğu gül bir mesaj mı? Uzmanlar yorumladı

Taksim İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırı Türkiye’yi ayağa kaldırırken, Emniyet soruşturmayı derinleştirdi.

ÖZEL TAKIM 1200 KAMERA İMGESİNİ İNCELEDİ

Eli kanlı terörist Suriye asıllı Ahlam Albashır, taarruzdan 10 saat sonra Küçükçekmece’de saklandığı evde kıskıvrak yakalanırken, 1200 kamera görüntüsünü izleyen özel bir ekip yeni detaylara ulaştı.

BİR ELİNDE GÜL DİĞER ELİNDE TELEFON

İstiklal Caddesi’ne bombayı bıraktıktan sonra kaçan Albashır’ın bir elinde cep telefonu öteki elinde ise gül tuttuğu kamera imajlarına yansıdı. Bayan teröristin elinde tuttuğu gülle bir ileti mı vermek istediği büyük merak konusu olurken, uzmanlar bu imgeyi yorumladı.

“TERÖRİST DİKKAT ÇEKMEMESİ İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLANMIŞ”

Kadın teröristin başörtüsü, elindeki gül ve makyajıyla saldırıyı profesyonelce organize eden şahıslar tarafından özel olarak hazırlandığını tabir eden uzmanlar, Ahlam Albashır’ın İstiklal Caddesi’nde dikkat çekmemesi ve rastgele bir risk tahliline yakalanmaması için özel çalışma yapıldığı yorumunda bulundu.

“BÖYLELİKLE POLİS KONTROLÜNE TAKILMAMIŞ”

Taksim bombacısı Albashır’ın polis kontrolünden rahatça geçebilmesi için böyle bir yol izlediğine dikkat çeken uzmanlar, böylelikle İstiklal’de dolaşan başka yabancı asıllı vatandaşlardan sıyrıldığını tabir etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu