Haber

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu Partiden İstifa Etti

UYGUN Partisi Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ‘görüş ayrılıkları’ nedeniyle partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu partisinden istifa etti. Sosyal medyada açıklama yapan Hatipoğlu, görüş ayrılıkları yaşadığını belirterek, “Büyük Türk Milleti’nin bilgisine, Türkiye’yi ve Eskişehir’i seven bir insan olarak çıktığım siyasi yolculukta, Türkiye ile derin görüş ayrılıkları yaşadım. Genel seçim sürecinden bu yana Eskişehir Milletvekili olarak seçildiğim İyij Partisi. Parti içindeki danışma “sürecimizin sorunsuz bir şekilde çalışmadığı için, Başkanımız M. Meral Akşener” dedi.

İTTİFAK BİLDİRGESİ GÜNDEMDEYDİ

Nebi Hatipoğlu, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde AK Parti ve MHP ile ittifak yapabileceklerini belirterek, “Eskişehir’de ve diğer illerde CHP’li arkadaşlarımızdan ciddi sıkıntılar yaşadık. Seçim döneminde ittifak yaptığımız kişi. Mesela, Eskişehir’de ‘İYİ Parti Milletvekili’ ‘Oyunuz boşa gitmesin, gelin CHP’ye oy verin. Kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki sağcı bir partiyle belli prensipler üzerinden ittifak yapabiliriz. AK Parti olabilir, MHP olabilir, Saadet Partisi olabilir.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu