Haber

Kartepe’ye Yeni Çevre Dostu Merkezler

Ülke genelinde uygulanan Sıfır Atık Projesi kapsamında Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi ilçeye 6 tane Taşınabilir Atık Getirme Merkezi yerleştirildi.

Gelecek kuşaklara pak, sağlıklı ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak maksadıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği Sıfır Atık Projesi kapsamında Kartepe Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor.

KENT MEYDANINA KONULMUŞTU

Geri kazanılabilir atıkların, başka atıklarla karışmadan kaynağında farklı toplanması ile geri kazanım sürecinin daha sağlıklı işlemesi gayesiyle üretilen Taşınabilir Atık Getirme Merkezlerinden biri daha evvel Kartepe Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü takımları tarafından Kent Meydanı’na konulmuştu.

6 NOKTAYA MONTAJ YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi işbirliğinde Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Demokrasi Caddesi Kartepe İSU Şube Müdürlüğü, Eşme Mahallesi Kıyı Sokak, Atakent Mahallesi İzmit Caddesi Arslanbey İş Merkezi, Ataevler Mahallesi Beste Sokak Halk Ekmek Satış noktası yanı, Emekevler Mahallesi Cengiz Topel Caddesi Emekevler Mahalle Konağı Önü ve Dumlupınar Mahallesi Işık Caddesi Muhtarlık binası önüne Taşınabilir Atık Getirme Merkezi montajı yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu