Haber

Kastamonu Belediyesi’nde toplu sözleşme imzalandı: En düşük maaş 18 bin 300 lira oldu

Kastamonu Belediyesi’nde toplu sözleşme imzalandı: En düşük maaş 18 bin 300 lira oldu

KASTAMONU – Kastamonu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre Kastamonu Belediyesi’nde en düşük personel maaşı 18 bin 300 TL oldu.

İlgili Makaleler

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ile Belediye-İş Sendikası Ankara ve Çevre İller Başkanı Mustafa Akbaş arasında toplu sözleşme imzalandı. İmza törenine Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye-İş Sendikası Ankara ve Çevre İller Lideri Mustafa Akbaş, Başkan Yardımcısı İlknur Nahıroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalem, Temsilciler Bilal Çınar, Fehmi Tiraki ve İsmail Sağlam katıldı.

Toplu sözleşme töreninde konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. çalışanlar üzerinde olumsuz bir etki yaratmamak ve farkı çok fazla yükseltmemek adına “Biz bu orta noktayı çekip tolere etmek istedik. Daha önce yaptığımız görüşmeler sonucunda açıkladığımız bir rakam vardı ama o rakamla ilgili beklentileri pek karşılamadığı yönünde bir kanaatim vardı. Daha fazlasını yapıp yapamayacağımızı görmek için arkadaşlarla tekrar konuştuk. Bu konuda sendikamızın görüşünü aldık.” Çalışanlarımızı onların belirlediği sayıyı da aşarak korumak istedik. Önümüzde sıkıntılı bir süreç olacağı aşikar. Çünkü ülke olarak deprem sonrası biz Yaşanan, daha önce yaşadığımız selden sonra, bir önceki pandemiden sonra hemen hemen bütün belediyeler İlbank hisseleri ile ilgili hızlı bir şekilde bazı sıkıntılar yaşıyor.Bunlar bir süre daha devam edecek gibi görünüyor ama benim genel prensibim şu ki; Hiçbir çalışanımızın düşüncesine razıyım.Hiçbir çalışanımızın mağdur olmasını istemiyorum.İnsanlar evine ekmek getirirken çok düşünmesinler.Ceplerinde 3-5 kuruş olsun siz de gün içinde o verimi onlardan alabiliriz.Bu anlamda fiyatlarımızı biraz daha revize edip bu hale getirdik.O kadar düşünüyorum ki Türkiye’de bu anlamda tek belediyeyiz.Belirlediğimiz en düşük maaş tutarı 18 bin 300 TL. Teknik kadro bundan biraz daha yüksek olacaktır. İmar İnşaat firmasının çalışanlarını da dahil ettik. Ekipleri uzun süredir var olan çalışanlarımız da var. Maaşları yaklaşık 24.400 gibi bir rakama tekabül ediyor. Sonuç olarak güzel ol. Sözümüz doğrultusunda kimseyi enflasyonla ezmeyeceğiz ve alım gücünü düşürmemeye çalışacağız” dedi.

Belediye olarak verebilecekleri en yüksek oranı verdiklerini vurgulayan Başkan Vidinlioğlu, “İller Bankası’ndan ödenek konusunda belediyeler ciddi sıkıntı yaşıyor. Çalışanlarınız çok fazla geçim derdiyle hareket ediyorsa, bu süreçte onlardan alacağınız verimi alırsınız. gün o oranda azalacak. Biz buraya getirdik. Sendikamız da bu yönde çaba sarf etti. Burada inisiyatifi ben üstlendim” dedi.

keciborluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu