Klasik

Kocaeli Büyükşehir Konservatuarı bale dinletisiyle göz doldurdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Bale Bölümü’nden bu yıl mezun olan 13 öğrenci, düzenledikleri bale dinletisiyle geleceğin sanatçıları olacaklarını kanıtladılar. Dünyaca ünlü klasik eserlerin farklı varyasyonlarında solo ve toplu gösteriler sunan mezun öğrenciler, başarılı performanslarıyla izleyenleri hayran bıraktı.

MEZUNLARI YALNIZ BIRAKMADILAR

SDKM Büyük Sahne’de düzenlenen Bale Bölümü Yıl Sonu Resitali’ne Konservatuar Bale Bölümü eğitmenleri ve velilerinin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

MİNİ KLASİK MÜZİK ELBİSESİ DÜZENLENDİ

Resital öncesi Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Müzik Bölümü öğretim üyeleri izleyicilere küçük bir klasik müzik dinletisi verdi. Konserin ardından bu yıl konservatuarın bale bölümünden 13 öğrenci mezun oldu.

DÜNYACA ÜNLÜ KLASİK ESERLERDEN GÖSTERİLER

Resitalde öğrenciler; Carmen, Paquita, Fındıkkıran, Kuğu Gölü, (Siyah Kuğu – Kuğun Ölümü), Kırmızı Başlıklı Kız, Esmeralda ve Don Kişot gibi dünyaca ünlü klasik balelerin farklı varyasyonlarında solo gösteriler yaptı. Ayrıca, yeniden mezun olan öğrenciler tarafından iki toplu gösteri gerçekleştirildi.

KOSTÜM, KROGRAFİ VE SÜPER PERFORMANSLAR

Resitalde ilk göze çarpan şey öğrencilerin disiplini oldu. Bu değerli başarıyı zarafetle taçlandıran Bale Bölümü mezunları, Metropolitan Konservatuarı’nda aldıkları kaliteli eğitimle misafirler tarafından dakikalarca alkışlandı. Ayrıca kostüm ve koreografideki özen, resitalin başarısında değerli bir rol oynadı.

EĞİTMENLERİNİN GURUR DUYUYORLAR

Resitalin sonunda sahneye Bale Öğrencileri yetiştiren Ezgi Serdaroğlu ve İlyas Akbulut geldi. Mezun öğrenciler, öğrencilerini alkışlarla tebrik eden öğretim üyelerine de teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu