Haber

Kudüs Platformu Üyeleri TBMM’deki Siyasi Parti Gruplarını Ziyaret Etti

Kudüs Platformu üyeleri TBMM’deki siyasi parti gruplarını ziyaret etti.

Kudüs Platformu üyeleri siyasi parti gruplarını ziyaret etti. Platform üyeleri ilk olarak AK Parti ve MHP’yi ziyaret etti. AK Parti Küme Lideri Abdullah Güler, 7 Ekim’de başlayan saldırıların artarak devam ettiğini ve en üst düzeyde kınadıklarını belirterek, “Umarız bir an önce ateşkes sağlanır ve insani yardım koridoru açılır. Sağlık Bakanlığımız Mısır’la işbirliği yaparak sahra hastanesi kuracak ve Gazze’de de sahra hastanesi açacak.” “Yaralıların acilen tahliye edilmesi ve tedavi altına alınması konusunda ciddi çaba sarf ediliyor. Gazze, dünyanın en tehlikeli savaş suçu sayılabilecek bombalarla çocuklar ve yaşlılar dahil tüm insanlığın gözü önünde bombalanıyor.” .

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili, Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Kümesi Lideri Hasan Turan, Gazze’de işlenen insanlığa karşı suçun bir an önce durdurulmasını sağlamak istediklerini belirtti. Parlamentolararası Kudüs Platformu Lideri Hamid Albdullah Al Ahmar da ateşkes ve insani yardım sağlanmasına dikkat çekti.

MHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Erkan Akçay, 85 milyon insanın kalbinin Kudüs için çarptığını ve faaliyetlerini dünya çapında yürüteceklerine inandıklarını belirtti. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu