Haber

“Ölüm tüccarı” lakaplı Rus Viktor Bout, Trump’ı Rusya’ya davet etti: Hayatınız tehlikede

Rusya Aralık 2022’de ABD’nin ortasındaki esir mübadelesinde serbest bırakılan; Rus silah kaçakçısı olduğu belirtilen iş insanı Viktor Bout, Rusya’nın başkenti Moskova’da eski ABD Başkanı Trump’a Rusya’ya bir davet mektubu gönderdi.

“HAYATINIZIN TEHLİKEDE OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Hakkında açılan dava nedeniyle Trump’ın zor günler geçirdiğine inandığını belirten Bout, “Bugün eski ABD Başkanı Donald Trump’a telgraf çektim. Öncelikle hayatının tehlikede olduğuna inanıyorum. Olmaz.” kaybettiğinde biter.” söz konusu.

KORUMA VE SİYASİ İLTİCA SAĞLAR

Bout ayrıca Trump’ı Moskova’ya davet etti ve ona “küreselcilere karşı bir isyana önderlik edip Amerikan halkını kurtarabilmesi” için sığınak ve siyasi sığınma teklif etti.

Victor Maçı

25 YILLIK HAPİS İSTENDİ

ABD operasyonuna yakalanan Bout, 2011’de 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bout, 2022’de 32 yaşındaki ABD’li kadın basketbolcu Brittney Griner karşılığında serbest bırakıldı ve ülkesi Rusya’ya döndü.

TRUMP MAHKEMEYE GİTTİ

Bu arada eski ABD Başkanı Donald Trump, 2016 Başkanlık seçimleri sırasında bir kadına yasa dışı bir şekilde “kapatma” ödemesi ve bununla ilgili sahte kayıtlar yapmaktan geçen hafta mahkemeye çıktı. Trump aleyhindeki diğer 34 suçlamayı reddetti. Trump, önümüzdeki dönemde yeniden mahkeme karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu