Haber

Pakistan: İran’la durumu tırmandırmaya niyetimiz yok

sözcü BelucHaftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada Pakistan’ın İran dahil tüm ülkelerle barışçıl ilişkiler arzuladığını vurguladı. Ancak Pakistan’ın güvenliğinin ve egemenliğinin kutsal olduğunu, Pakistan’ın kendisini korumaya hazır ve istekli olduğunu da belirttik.” söz konusu.

BelucPakistan’ın İran’daki “teröristlere” karşı hava saldırısı başlatmasının ardından Tahran’la durumu tırmandırmaya niyetleri olmadığını söyledi.

Pakistan’ın her zaman diyalog yolunu seçtiğini ve barışın hakim olmasını sağlamak için komşularıyla ilişkiler kurmaya devam edeceğini belirtti. BelucPakistan’ın İran halkını dost ve kardeş olarak gördüğünün altını çizdi.

BelucTerörizm tehdidi de dahil olmak üzere ortak zorluklarla yüzleşmek için diyalog ve işbirliğinin norm olduğuna inandıklarını belirtti.

Arabulucu olarak hareket eden üçüncü bir kişinin bulunmadığının belirtilmesi BelucPakistan ve İran’ın çeşitli iletişim kanallarına sahip olduğunu belirtti.

​​​​​​​ BelucBaşbakan, Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak üzere İsviçre’nin Davos kentinde bulunuyor. Anvarul Hak Kakarve Uganda Dışişleri Bakanı Celil Abbas GeylaniGelişmeler nedeniyle ziyaretlerini yarıda kesip ülkeye döneceklerini de kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu