Haber

Scholz: “Almanya önümüzdeki yıllarda işsizlik sorununu geride bırakacak”

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, azalan iş gücü ile Alman ekonomisinin yeşil bir ekonomiye dönüştüğünü belirterek, “Almanya önümüzdeki yıllarda işsizlik sorununu geride bırakacak” dedi.

Scholz, Meseberg’de iki gün süren bakanlar toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, Alman ekonomisini Rusya-Ukrayna savaşıyla ortaya çıkan enerji krizinden çıkarmayı başardıklarını belirtti.

Avrupa’nın en büyük ekonomisindeki krizi önlemek için büyük meblağlar ortaya koyduklarını belirten Scholz, Almanya’yı 2045 yılına kadar karbonsuz hale getirme ve dijitalleşmeyi teşvik ederek ekonominin rekabet gücünü sağlama sözü verdi.

Fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçişin Almanya’nın güç ağır sanayisi için bir meydan okuma olacağını değerlendiren Scholz, “2030 yılına kadar her gün 40’tan fazla futbol sahasına eşdeğer dört ila beş yeni rüzgar türbini ve güneş paneli kurmamız gerekiyor. ” söz konusu.

Scholz, sanayileşmiş Alman ekonomisini şekillendirme çabalarının “çok büyük bir görev” olduğunu ancak bunların başarılabileceğini söyledi.

Olaf Scholz, “Tartışmalarımızdan çıkan sonuç, başarılı olacağımızdır. Yapılması gereken çok şey var ve bunun için burada çalışan çok sayıda kadın ve erkeğe ve ayrıca diğer ülkelerden insanlara ihtiyacımız var. Almanya’da yapılması gereken yapılması gerekiyor.” dedi.

Alman ekonomisinin azalan iş gücü ile yeşil bir ekonomiye dönüşmeye çalıştığını ve aynı zamanda değerli zorluklar ve fırsatlarla karşı karşıya olduğunu belirten Scholz, “Almanya’nın önümüzdeki yıllarda işsizlik sorununu geride bırakacağını” vurguladı. ekonomide dönüşüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu