Haber

Şile Açıklarında Tespit Edilen Gülleler Tehdit Oluşturmuyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları, Şile açıklarında tespit edilen top mermilerinin bölge için tehdit oluşturmadığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Şile açıklarında tespit edilen top mermilerinin nereden geldiği ve nasıl sürüklendiği sorulduğunda, mühimmatın çok uzun süredir orada bulunduğunun tespit edildiğini bildirdi. İmha edilen mermilerin yeni sürüklenen mühimmat olduğunu vurgulayan kaynaklar, bölgede tehdit edici bir durumun bulunmadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Rusya tarafından durdurulan Tahıl Girişimi’ndeki son duruma ilişkin soru üzerine kaynaklar, Türkiye’nin Tahıl Girişimi’nin dörtlü olarak devam etmesinden yana olduğunu bir kez daha vurguladı.

İstanbul’da kurulan Ortak Uyum Merkezi’nin yeterli personelle faaliyete devam etmesi yönündeki kararlılıklarını yineleyen kaynaklar, girişimin sürdürülmesine yönelik çalışmaların ilgili bakanlık ve kurumlarla koordineli olarak devam ettiğini bildirdi.

Her zaman söylediğimiz gibi ABD’den somut adımlarla olumlu bir sonuç bekliyoruz” dedi.

Fransa’nın Dedeağaç’ı kullanmak için Yunanistan ile görüştüğünü iddia eden kaynaklar, bölgedeki tüm gelişmelerin savunma ve güvenlik açısından yakından takip edildiğini ve gerekli değerlendirmelerin yapıldığını belirtti.

Mehmetçilerin Kosova’daki çalışmaları sorulduğunda kaynaklar, ülkedeki gerginliğin ardından 65’inci Mekanize Piyade Tugayı’na bağlı iki tümenin Temmuz ayında Kosova’da göreve başladığını hatırlattı.

Kaynaklar, Mehmetçik’in barışı destekleme misyonunu başarıyla yerine getirdiğini belirterek, birliğin misyonunun Eylül ayı başına kadar devam etmesinin planlandığını bildirdi. – ANKARA

kurtalanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu