Haber

Sinan Ateş soruşturmasında görevli emniyet müdürü görevden alındı

Ülkü Ocakları’nın eski Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da suikaste kurban gitmesiyle. Soruşturmayı yürüten polis grubunun başında bulunan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Arzum Nazman bir üst rütbeye terfi ettirilerek görevden alındı. Nazman’ın yerine Ankara Polisi’nin tartışmalı isimlerinden Alp Aslan getirildi.

T24’ten Tolga Şardan’ın haberine göre, şu anda iddianamesi hazırlanmayan olaydan bu yana soruşturmanın başında bulunan Nazman, görevi çerçevesinde “Birinci Sınıf Emniyet Müdürü” rütbesine terfi etti. 2022 yılında emniyet müdürlüğüne terfi etti. Dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayı ile görevine en üst rütbede devam etmek yerine terfi eden Nazman, 2022 yılında Ankara’da Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın talebi ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün onayı.

Nazman, suikastın saygın zanlıları arasında yer alan Tolgahan Demirbaş’ın dönemin MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un evinden gözaltına alınması emrini vermişti.

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Nazman ve dört örnek milletvekili dışındakilerin görevine daha ilk iş gününde son verdi, yeni bakan Ali Yerlikaya oldu ve yerine Alp Aslan geldi.

Belge üzerine savcılığın polise verdiği talimat bundan sonra Aslan üzerinden infaz edilecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu