İş

“TarımCebmde” uygulaması güncellendi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarımsal üretime ilişkin iş ve işlemlerin tek tuşla yapılabilmesini sağlayan taşınabilir uygulaması “Tarımcebimde”ye “Balıkçılık”, “Evcil Hayvanlar” ve “Kentsel Tarım” modülleri eklendi. bir cep telefonu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 Ocak 2023’te Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci tarafından hayata geçirilen “Tarımcebimde 1.0” taşınabilir uygulaması ve Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının e-Devlet üzerinden alınması bürokrasiyi azaltıyor ve çiftçilerin işini kolaylaştırır.

Uygulama sayesinde tarım sektöründeki üreticiler birçok işleme tek tuşla erişebilmekte, daha önce İl Müdürlüklerine gidebilecekleri hayvanlarının doğum, ölüm, küpe düşme bildirimi gibi iş ve işlemleri gerçekleştirebilmektedirler. Tarım ve Ormancılık

Mobil uygulamada yapılan son güncelleme ile 2.0 sürümü bugün itibariyle hizmete açıldı.

Bu güncelleme ile birlikte uygulamaya “Balıkçılık”, “Evcil Hayvanlar” ve “Kentsel Tarım” modülleri de eklendi.

Yeni versiyona eklenen “Evcil Hayvanlar” modülü sayesinde kullanıcılar, evcil hayvanlarının veterinerleri tarafından yapılan aşılar dahil tüm bilgilere ulaşabilecek ve mikroçipli ev hayvanları kaybolan kullanıcılar, kayıp bildiriminde bulunabilecek.

Mobil uygulama üzerinden kayıp beyanı yapılan evcil hayvanın kayıp bildirimi anında elektronik ortamda kayıt altına alınacaktır. Rastgele bir nedenle kaybolduğu bildirilen evcil hayvan veterinere getirildiğinde mikroçip bilgileri eşleştirilecektir.

“Balıkçılık” modülü aracılığıyla, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği ile balıkçılıkla uğraşan kullanıcılar, ticari kişi lisansları ve balıkçı teknesi lisanslarının görüntülenebildiği “Lisanslarım”, özel av izin belgeleri ve amatör balıkçılık belgelerinin görüntülenebildiği “Belgelerim”, balıkçı teknesi sahiplerinin teknelerinin sulardaki konum izleri ve koordinatları. Harita üzerinde görüntüleyebileceği “Gemim nerede”, ister denizde ister karada arıza kaydı oluşturulabilen “Arıza Bildirimi”, sorgulayabileceği “Penaltı Sorgulama” gibi işlemleri yapabilecektir. aldığı cezalar hakkında

Bugünden itibaren “Kentsel Tarım” ile ilgili bilgilere tek tıkla ulaşılabilecek. Kent Tarımı, tüketim merkezlerini göz önünde bulundurarak lojistik aralıklardan kaynaklanan maliyet artışlarını ve üretim kayıplarını en aza indirmeyi, daha taze ve daha uzun raf ömürlü ürünleri daha çevreci bir modelle üreterek tüketicilere ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Bu alanda Bakanlık tarafından verilen ekler ve bunlara nasıl erişilebileceği taşınabilir uygulama üzerinden takip edilecek.

Sadece çiftçiler için değil

“Tarım” taşınabilir uygulamasına bilgi, duyuru, iş/işlemlerin yer aldığı “Orman”, “Su” ve “Doğa” gibi yeni modüllerin kısa sürede eklenmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Böylece “TarımCebmde”nin sadece çiftçilerin değil tüm vatandaşların kullanabileceği “Süper Uygulama” tarzı bir uygulamaya dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Taşınabilir uygulama “TarmCebmde” App Store, Google Play ve AppGallery taşınabilir uygulama mağazalarından indirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu