Haber

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Bayburt’ta başladı

Bayburt Valiliği, Belediye Başkanlığı, Bayburt Üniversitesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası” başladı.

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın açılışında, güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bayburt’un halk oyunları konusunda Türkiye’de çok önemli başarılara imza attığını belirten Epcim, “Bayburt barları dediğimiz halk oyunlarımız çok iddialı, çok güzel oyunlar. Bugün Türkiye’nin her yerinden gelen çok bedelli halk oyuncusu gençlerimiz var. Sevgili gençlerimizi halk oyunlarımıza, ulusal kültürümüze sahip çıkmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bundan sonra da Bayburt olarak bu ve gibisi aktiflikleri her vakit yapabileceğimizi tabir ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci de Bayburtlular olarak Anadolu’nun her bölgesinden gençleri ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, şöyle konuştu:

“Biz millet olarak memnun olduğumuz vakit dilimlerinde bar tutarız, halay tutarız, horon tutarız, zeybek oynarız. Biz memnun olduğumuz vakitlerde bir olmanın, birlikte olmanın ruhu içerisinde hareket ederiz. Bugün burada Anadolu’nun dört bir yanından aramıza katılan arkadaşlarımız var. Biz Bayburtlular olarak böyle güzellikleri ilimizde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

THOF Başkanı Suat Aksoy da şampiyonayı Bayburt’ta yapmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Konuşmaların akabinde yıldızlar klasik düzenlemesiz kolda Diyarbakır, Adana, Aydın, Trabzon, Denizli, Erzurum, Van, Gaziantep, Sivas, Artvin ve Samsun yörelerine ilişkin halk oyunları şovlarını sergiledi.

Açılış merasimine, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Memnun Türkmen, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Adem Köse ile vatandaşlar katıldı.

Şampiyona, yarın gerçekleştirilecek yıldızlar klâsik düzenlemeli kısım yarışlarının akabinde sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu