Haber

Üsküdar Belediyesi’nin Düzenlediği Festivalde Eğlenen Gençlerin Görüntüleri Muhafazakarlardan Tepki Aldı

Üsküdar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Üsküdar Fest, düzenlenen konserlerle resmen başladı. 5, 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde devam edecek konserlerde Oğuzhan Koç, Sagopa Kajmer, Semicenk, Mavi Gray ve Buray gibi ünlü isimler sahne alacak. Her yıl eğlencenin zirve yaptığı konser alanından görüntüler bu yıl muhafazakarları rahatsız etti. Olaya sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

Üsküdar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Üsküdar Fest, 5 Ağustos akşamı düzenlenen konserlerle başladı. Mavi Gri ve Buray’ın sahne aldığı festival binlerce müzikseveri buluşturdu.

İlgili Makaleler

5, 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde devam edecek olan festivalin ilk konseri Harem Meydanı’nda gerçekleştirildi. Mavi Gri ve Buray’ın sahne aldığı bu konser, binlerce vatandaşın katılımıyla coşkulu bir atmosfere sahne oldu. Gece boyunca devam eden cümbüş, vatandaşların doyasıya eğlenmesine olanak sağladı.

6 Ağustos akşamı sahnede Oğuzhan Koç ve Sagopa Kajmer konserleri vardı. Katılımcılar gece boyunca sanatçıların müziklerine eşlik ederek keyifli anılar biriktirdiler.

7 Ağustos’ta devam edecek olan festivalin son konseri bu akşam Harem Meydanı’nda verilecek.

Binlerce vatandaşın katılımıyla coşkulu bir atmosfer yaratan gece boyu süren cümbüş, vatandaşların doyasıya eğlenmesine olanak sağladı. Şenlik görüntüleri her yıl sosyal medyada tebriklerle karşılanırken, bu yıl konser alanından görüntüler tepki çekti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Twitter hesabından paylaştığı konser görüntüleri kısa sürede kullanıcıların beğenisini topladı.

??

Videodaki 110 bin gencin ortasından dikkat çeken türbanlı gençlerin de eğleniyor olması muhafazakar kesime yansıdı.

Görenlerin “Umarım rüyadır” şeklinde yorum bırakması sosyal medyayı ikiye böldü. Farklı görüşteki kişilerin arasında tartışma çıktı.

“Sözde muhafazakar bir belediye, cuma günü başörtülü kız ve erkekleri gayri İslami şarkılarla buluşturan bu konserleri nasıl düzenleyebilir? Bu konserler yerel ve ulusal kontenjanından helal sertifikası aldı mı?”

“Kayserili Angelina, Yozgatlı Natalia gibi Ayşelerin, Fatmaların hayatını kim bohem yaşam tarzına dönüştürdü? Sen kimsin gerçekten muhafazakar?”

“İkinci kez şok oldum, bu İslam dışı eğlenceyi düzenleyen belediye başkanı o!”

“İslamcıların çocuklarının gözleri önünde laikleşmesini nasıl sindiremediğini ve kontrol edemediğini izlemek inanılmaz”

“Kendi belediyesi, kendi tarafı da olsa biraz eğlenen insanları görünce çıldırıyorlar. Milletin en ufak mutluluğunu bile çok görüyorlar. İnanılmaz insanlar.”

“Bu topluluk kadar düşmanca davranan, kin ve nefret dolu, kendisinde bir eksiklik olduğu için yılan dilli bir topluluk görmedim…”

Tepkiler artarak devam ediyor.

Ne düşünüyorsun? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu