Haber

Üsküdar’da Muayene Esnasında Mahkûm Edilen Taksici Emniyet Kemerini Takmadan Kurtuldu

ÜSKÜDAR’da denetim sırasında ceza alan taksici sinirlenerek aracına bindi. Emniyet kemerini takmadan takla atan taksici kontrol noktasından kaçarak motosiklet ekiplerine yakalandı. Ekipler, taksiciye de kemer takmadığı için ceza kesti.

Üsküdar’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri, önceliği olan yayalara yol vermeyen sürücüler için drone ile kontrol gerçekleştirdi. Uygulama sırasında mevzuata aykırı araç kullanan ve yayalara öncelik vermeyen araç sürücülerine cezai işlem uygulandı. Kontrolde sıkışan bir taksici, polis ekiplerinin gergin anlar yaşamasına neden oldu. Ceza alan taksi şoförü, polis ekiplerinin önüne çıkarak aracına binerek emniyet kemerini takmadan takla atarak kontrol alanından ayrıldı. Uyarıların ardından motosiklet ekipleri tarafından yakalanan taksiciye toplam 2 bin 353 lira para cezası verildi.

Denetimde yaya geçidinde yayalara öncelik vermeyen 10 sürücü olmak üzere 12 sürücüye 20 bin 500 lira, 1 bin 917 lira, kemer takmayan bir sürücü 436 lira ve cep telefonu kullanan sürücü de dahil olmak üzere 1 sürücüye ceza kesildi. tekerlek 951 lira.

“4 GÜNDE 2 BİN LİRA KAZANDIRIM”

Muayene sırasında ceza kesilen taksici, “Ehliyet alırken kemerimi çıkardım. Polis arkadaş görmedim. 4 günde 2 bin lira kazanıyorum. Bunalımdayım. Yaptığımız iş” dedi. zaten stresli, kemerim bağlı, bu haber yayınlanacak mı, hangi kanaldan çıkacak, söyle bari izleyeyim, akşam haberleri, bir haftalık kazancım yaz tatilinde bile 2 penaltıya gitti. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu