Teknoloji

WhatsApp Üzerinden Diğer Mesajlaşma Uygulamalarıyla Nasıl Sohbet Edebileceğimiz Açıklandı

Günümüzde iletişim kanallarımız oldukça çeşitlendi ve zaman zaman birilerine ulaşma ihtiyacı duyuyoruz. farklı uygulamalar arasında Gezinmemiz gerekiyor. Telefonlarımız Messenger, WhatsApp, Signal, Telegram gibi sohbet uygulamalarıyla dolu. Avrupa Birliği’nin etkisiyle NaberVe haberci,Diğer uygulamalarla mesajlaşmanın önünü açar.

Aslında Naber iki yıldır diğer mesajlaşma uygulamalarıyla iletişim kurmak için çalışıyor. Bu çalışmaların amacı farklı uygulamalar arasındaki iletişimi sağlamak ve bu arada uçtan uca şifreleme korumasını riske atmamaktır. WhatsApp bunun için var bir prosedür geliştirdikÖyle görünüyor.

Sistemin nasıl çalışacağı ortaya çıktı

Avrupa Birliği, Meta NaberVe haberci Kendilerinden uygulamalarında böyle bir düzenleme yapmalarını istedi ve altı “bekçi” şirkete, mesajlaşma alanında diğer şirketlere fırsat sağlayacak düzenlemeler yapmaları için altı aylık süre verdi. WhatsApp bu süre dolmadan sorunun çözümü için harekete geçti.

Yeni sistemde WhatsApp ve Messenger’ın sağ üst köşesinde yeni bir sekme eklenecek. Bu sekme diğer mesajlaşma uygulamalarından gelen mesajları içerecektir. Meta, ilk aşamada yalnızca kişisel mesajlaşma özelliklerine odaklanacak. Başka bir deyişle, farklı platformlar arasında ve iki kullanıcı arasında mesaj, resim, görüntü ve ses belgelerinin iletilmesine odaklanılacak. Aramalar ve küme sohbetleri daha sonraki sürece dahil edilecektir. Bu özelliği açmak veya kapatmak için: kullanıcıyakalacak.

Daha önce geliştirici versiyonlarında farklı mesaj kutuları ortaya çıkıyordu.

Daha önce WhatsApp’ın geliştirici sürümleri incelendiğinde ” üçüncü taraf sohbetleri” için farklı bir mesaj kutusu olduğu ortaya çıktı. Bahis ile ilgili Nabertarafından yapılan açıklamalarda, 3. parti uygulamalardan gelen mesajların farklı bir mesaj kutusuna yerleştirilmesinin nedeni, platformlar arası gönderilen mesajların WhatsApp içi bildirimler kadar iyi koruyamamakgösterildi.

Şirketler farklı güvenlik önlemleri ve farklı kapanış analizleri bulunmaktadır. Dolayısıyla farklı platformlar arasında mesaj gönderip almak, eski kısa mesaj gönderme yöntemlerine göre çok farklı bir şekilde gerçekleşiyor. Bu nedenle entegrasyon sürecinin tamamlanması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Ayrıca üçüncü taraf uygulamaların WhatsApp veya Messenger ile sözleşme imzalaması gerekmektedir. Üçüncü taraf uygulamalar öncelikle Meta’nın mesajlaşma uygulamalarına bağlanmak için kullanılır. Sinyal protokolümesajları kabul et ve al XML biçimine çevirmek zorunda. Bakalım bu özellik ne zaman kullanıma sunulacak?

haberarsuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu