Haber

Amasya’nın son kasetçisi tarih olan kasetlere bakıyor

Amasya’nın son kasetçisi tarih olan kasetlere bakıyor

Özer: “Bu albüm İbrahim Tatlıses’te bile yok”

İlgili Makaleler

AMASYA – Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Ahmet Özer, 50 yılı aşkın süredir kaset çalıyor. Türkiye’de 1970’li ve 1980’li yıllara damgasını vuran ve binlerce kaset satan sanatçıların kasetlerine bakıyor ve artık tarih oluyor.

Çalıştığı işyerinde sanatçıların yüzlerce kaseti ve plağı bulunan 68 yaşındaki Özer, bu mesleğin kentteki son temsilcisi olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Sahip olduğu özel albümlerin sanatçılarda dahi bulunamadığını savunan kasetçalar, ‘Milyonlar verseler satmam’ diyor.

Bölgede başka kasetçi kalmadığını anlatan evli ve iki çocuk babası Özer, “Bugünlere geldik. Ama sektör öldü. 2011’de kaset sektörü bitti. Sonra CD’ye geçtik. Bitmek üzere, başka mesleğim olmadığı için bu işi yürütmeye çalışıyorum.”

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzik piyasasında kasetlerin yerini CD’lerin, flash belleklerin ve dijital platformların aldığına işaret eden Özer, “Kasetin çıkmadan önce reklamını yapardık. İnsanlar o kaseti almak için günler öncesinden para ödüyordu. kaset olmaması ihtimaline karşı.”

“Bu albüm İbrahim Tatlıses’te bile yok”

Koleksiyonunda bir döneme damgasını vurmuş sanatçılarla ilgili albümleri de bulunan Özer, “Bu albüm İbrahim Tatlıses’te de yok. Bedia Akartürk’te yok, Ali Seven’da yok. Sadece bende var. . Ama satmıyorum. Milyonlar verseler de satmayacağım. Bundan sonra ne olur bilmiyorum. Fazla mesai yapıyoruz.”

gulsehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu