Haber

Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? İstanbul’a yağmur yağacak mı? 5 – 11 Mayıs 2023 hava durumu tahmini!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nin batısı için sağanak yağış uyarısı yaptı. Sonra bu hafta sonu yağacak mı, İstanbul’a yağacak mı diye merak ediliyor. İstanbul’a bu hafta yağmur yağıp yağmayacağı araştırılıyor. Bu hafta sonu yağmur yağıyor mu? İstanbul’a yağmur yağacak mı? 5 – 11 Mayıs 2023 hava durumu tahmini! Meteoroloji’den Marmara için sağanak uyarısı! Detaylar burada…

BU HAFTASONU YAĞMUR VAR MI?

yağış; İç Ege ve Göller Bölgesi ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde toz taşınması beklenmektedir. Batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, doğu kesimlerde ise 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 12 il için sarı kodlu sağanak uyarısı yapıldı. Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak’ta sel, sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BU HAFTA YAĞMUR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Orta ve Batı Akdeniz ile çevrelerinin Zonguldak, Düzce, Bolu, Eskişehir ve çevrelerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Konya sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

cekmekoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu