Yaşam

Büyükşehir’den YKS ve LGS adaylarına: 92 bin ücretsiz ek kaynak kitap

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evleri ve Akademi Lisesi öğrencilerine ek kaynak kitap dağıtmaya başladı.

‘Eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesiyle hareket ederek, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve lisansüstü öğrencilerine; 2009 yılında Bilgi Evleri’nin, 2015 yılında ise Akademi Lisesi’nin faaliyetlerini pekiştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Rehber Gençlik teşkilatı bünyesinde öğrencilerine yardımcı kaynak kitap dağıtmaya başladı. Bilgi Evlerinde 58 bin, Akademi Liselerinde 34 bin olmak üzere toplam 92 bin yardımcı kaynak kitap öğrencilere ücretsiz verilecek.

EĞİTİM FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi, Rehber Gençlik Bilgi Evleri ve Akademi Lise birimlerinin talimatları doğrultusunda gençlerin geleceğine yatırım yapmaya devam eden; Sosyal ve kültürel faaliyetler, spor imkanları, il içi ve dışı geziler, sistematik olarak sürdürülen okul destekleme ve hazırlık kursları kapsamında eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu noktada kaynak kitap desteği ile ilkokul, ortaokul, lise ve lisansüstü öğrencilerine hazırlık sürecinde gerekli desteği vererek onların sınava daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını sağlamaktadır.

FIRSATLAR TAŞINDI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kılavuz Gençlik Bilgi Evleri ve Akademi Liseleri, hem çocukların hem de gençlerin hayallerine kavuşmaları için tüm imkanları seferber ediyor. Bu noktada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan ek kaynak kitap dağıtımı bu yıl da ücretsiz olarak öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

VERİLEN EĞİTİMİN KEYFİ

Duygularını paylaşan Rehber Gençlik Bilgi Evleri ve Akademi Lisesi öğrencileri de verilen eğitimden duydukları sevinci ve memnuniyeti dile getirdiler. Önder Büyükakın ve öğretmenlerine kendilerine bu fırsatı verdikleri için teşekkür eden gençler, bu desteği karşılıksız bırakmayacaklarını ve istedikleri lise ile üniversiteyi kazanacaklarını söylediler.

ÇOK FAYDALI OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evlerinden olabildiğince yararlanmaya çalıştığını ve derslerin yeterli olduğunu belirten Haktan Simay Yılmaz, “Okulda öğrendiklerimizi buraya geldiğimizde pekiştirebiliyoruz, soru çözüyoruz ve onlar ek bilgi sağlıyor. kaynaklar. Matematik dersinde çok fazla hata yapıyordum. Bu sene girdiğim sınavdan 90 üstü aldım. Çok yardımcı oldu. Aynı şekilde Fen dersinde de düşük notlar alıyordum. Notlarım yükseldi. Tahir Başkanımıza bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyoruz” dedi. söz konusu.

KAYNAK KİTAPLAR GÜZELDİ

LGS’ye hazırlanan öğrencilerden Eylül Ecrin Fırıldak, Bilgi Evleri sayesinde okulda öğrendikleri dersleri pekiştirme fırsatı bulduklarını belirterek, kaynak kitaplar hakkında “Kaynak kitaplar güzeldi, inceledim. Bu arada Bilgievleri’nin güler yüzlü hocaları güzel dersler verdi ve biz de onu takip etmeye karar verdik. Başkanımız Tahir Büyükakın’a bize bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

DENEME SINAVLARINA HAZIRLANIYORUZ

Ücretsiz kaynak kitap dağıtımının çok keyifli bir uygulama olduğunu kaydeden Evrin Naz Arslan, “Soru çözüyoruz ve hocalarımız ders veriyor. Bunlar benim için fazla iyi. Eve gidip tekrar gözden geçirdiğimde daha iyi anlıyorum. Deneme sınavlarına hazırlandık. Öğretmenlerimize anlamadığımız sorular sorduk. Başkanımız Tahir Büyükakın’a bize bu güzel hediyeyi verdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

TAHİR BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

Bilgi Evlerinde sınavlara hazırlanan öğrencilerden Arda Türk, Bilgi Evlerine geldiğinde öğretmenlerle birlikte bahisleri pekiştirdiklerini belirterek, “Dolayısıyla büyük katkı sağlıyor. Burada eğitim, kitap, deneme ücretsiz. Referans kitaplarıyla kelime dağarcığımı daha çok açtım. Buraya gelmek bana çok yardımcı oluyor. Bu kaynak kitaplarda neredeyse tüm dersler elimizde var ve bu kaynakları incelediğimde soruların çok iyi olduğunu gördüm ve takıldığım soruları hocalarıma sordum. Benim için çok yardımcı oluyorlar. Bilgi evini seviyorum. O yüzden son derece mutluyum, Tahir Başkanımıza çok teşekkür ederim.” söz konusu.

EKSİKLERİMİZİ BURADA TAMAMLAYABİLİRİZ

Bilgi evlerinde okuyan öğrencilerden Berra Çam, “Burada eksikliklerimizi güzel bir şekilde giderebiliriz. Bilgi evlerine geldiğimden beri notlarım yükseldi. Özellikle Türkçe. Bize ek kaynak kitap sağlayan başta Başkanımız Tahir Büyükakın olmak üzere tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.” sözlerini verdi

BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL OLDU

Kurs merkezinden olabildiğince yararlanmaya çalıştığını ve derslerin iyi geçtiğini belirten 12. sınıf öğrencisi Salih Ayar, “Bir yıldır Akademi Lise’ye gidiyorum. Ben memnunum. Öğretmenlerimden ve eğitim kurumumdan çok memnunum. Öğretmenlerimiz çok arkadaş canlısı. Bizimle ilgileniyorlar. Kitaplarımızı da aldık. Kitaplarımız çok güzel. Bu devirde bu kadar çeşitli kitap bulmak fiyatlarına bakılırsa çok zor. Bize ek kaynak kitaplar vermeleri hoşuma gitti, bayıldım. Bizim için çok güzeldi. Bunlar için Akademi Lisesine ve Rehber Gençliğe teşekkür ediyorum” dedi.

BİZE SUNDUĞU FIRSATLAR ÇOK YÜKSEK

İki buçuk yıldır eğitim gören Akademi Lisesi öğrencilerinden Seren Altaş, “Buradaki eğitimden çok memnunum. Öğretmenler olsun, eğitim seviyesi olsun. Beni çok mutlu ediyorlar. Öğretmenlerimiz özellikle cana yakın ve bizimle çok ilgileniyorlar. Aynen o dönemde bize verdikleri imkanlar çok yüksek. Geziler düzenliyorlar. Kitap veriyorlar. Kitap fiyatları gerçekten uçuk. Bu bizim için gerçekten bir nimet. Bu yüzden Akademi Lisesi’nden çok memnunum. Bu kadar parayı dışarıdaki dersliklere vermektense herkesin buraya gelmesini tavsiye ederim çünkü buradaki eğitim çok iyi.”

BİZİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLACAK

LGS’ye hazırlanan öğrencilerden Berre Güna, “Birkaç yıldır Necip Fazıl Kısakürek Akademi Lisesi’nde okuyorum. Buradaki öğretmenler, özellikle müdürümüz, bize ders veren hocalar çok ilgili. Hem akademik hem de sosyal anlamda bize çok yardımcı oluyorlar. Bir sınıf açısından bakarsak, burası bir sınıf gibi değil. Biz daha çok bir aileyiz. Kendi hayatlarımızdan da öğreniyoruz. Bize akademik bir temel sağlıyorlar ama aynı zamanda hayatımıza da katkıda bulunuyorlar. Statüleri ne olursa olsun toplumsal olarak bir şeyler katmak isteyen herkesin Akademi Lisesi ve Rehber Gençlik’i seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Yapılan geziler ve verilen seminerlerin bize çok pahalıya mal olduğunu düşünüyorum. Bizi gelecekteki yaşam için daha yeterli bir şekilde hazırlar. Bizim için verilen kaynakların bizim için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Dışarıdaki kitaplara para vermek yerine buraya gelip çok iyi bir eğitim alıyoruz. İlgilenirler. Bize kitaplar veriyorlar. Bunun değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.

ÇOK FAZLA SOSYAL AKTİVİTE

Uygulanan projenin çok keyifli olduğunu belirten LGS hazırlık öğrencilerinden Arda Öztürk, “Akademi Lisesi’nde ilk yılım. Deneyimli öğretmen kadromuz ve yönetimimiz ile güzel bir eğitim öğretim yılı geçiriyoruz. Sosyal aktiviteler açısından da oldukça verimli bir yer olduğunu düşünüyorum. İster kütüphane sohbetleri, ister spor etkinlikleri olsun, bir spor salonumuz var. Özel olarak kullanabiliriz. Çok fazla sosyal aktivite var. Geziler olup olmadığı, özel seminerler verilmektedir. Ekstra kitap imkanı sağlıyoruz. Bu çok güzel. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

EK KAYNAK KİTABI DESTEĞİ

Rehber Gençlik programı bugün Kocaeli genelinde Bilgi Evleri’nde 11 ilçede 17 merkezde, Akademi Liselerinde 9 ilçede 11 merkezde öğrencilere ücretsiz hizmet veriyor.

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik okula hazırlık ve sosyal eğitim programı adı altında hizmet veren Bilgi Evlerinde, öğrencilerin LGS Liselere Giriş Sınavına hazırlanmaları ve derslerdeki eksikliklerini gidermeleri sağlanmaktadır. Bu kapsamda, bu yıl kayıtlı 16.957 öğrenciden 950 LGS Liselere Geçiş Sınavı hazırlık öğrencisi ile 16 bin ilk ve ortaokul ara sınıf öğrencisine toplam 58 bin yardımcı kaynak kitap dağıtılacak.

LİSE VE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN

Lise ve lisansüstü öğrencilerine yönelik okula hazırlık ve sosyal eğitim programı adı altında hizmet veren Akademi Liseleri, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanmalarına ve derslerdeki eksikliklerini tamamlamalarına yardımcı oluyor. Bu kapsamda bu yıl kayıtlı 4.264 öğrenciden 1.827 üniversite hazırlık öğrencisi ve 2.437 lise ortaokul öğrencisine toplam 34 bin yardımcı kaynak kitap dağıtılacak.

BİLGİ EVLERİ

1 Başiskele Yuvacık Bilgi Evi

2 Başiskele İbn-i Sina Bilgi Evi

3 Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi

4 Derince Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi

5 Derince Ertuğrul Gazi Bilgi Merkezi

6 Dilovası Mimar Sinan Bilgievi

7 Dilovası Sezai Karakoç Bilgi Merkezi

8 Gebze Hüma Hatun Bilgi Evi

9 Gebze Rehberi Gençlik Danışma Merkezi

10 Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Danışma Merkezi

11 İzmit Maria Anne Bilgi Evi

12 İzmit Akçakoca Bilgi Evi

13 İzmit Serdar Bilgi Evi

14 Kandıra Hayme Ana Bilgi Evi

15 Karamürsel Alp Bilgi Evi

16 Kartepe Piri Reis Bilgi Evi

17 Körfez Fatih Sultan Mehmet Danışma Merkezi

AKADEMİ LİSESİ

1 Derince Yunus Emre Akademi Lisesi

2 Dilovası Selahaddin Eyyubi Lisesi

3 Gebze Fatih Sultan Mehmet Lisesi

4 Gebze Kılavuz Gençlik Merkezi Akademi Lisesi

5 Gölcük Aziz Sancar Akademi Lisesi

6 İzmit Necip Fazıl Kısakürek Lisesi

7 İzmit Dr. Sadık Ahmet Akademi Lisesi

8 Kandıra Eve Yıldız Yolcu Akademi Lisesi

9 Karamürsel Aliya İzzetbegoviç Lisesi

10 Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lisesi

11 Körfez FSM Gençlik Merkezi Akademi Lisesi

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu