Haber

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun: “Mutlak Yoksulluk Yüzde 100 Arttı.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Muğla Milletvekili Metin Ergun, Muğla’da; “Türkiye’de bu topraklarda ekmek hiç bu kadar konuşulmamıştı. Süt, et, peynir, yağ hiç bu kadar konuşulmamıştı. Bu coğrafyada insan artık yiyeceğe ulaşamıyor. Mutlak yoksulluk yüzde 100 arttı. Yetki verdik, ekmeği görmedik. Yetki verdik. Sütü içemedik, yetkiyi verdik, peyniri, eti yiyemedik” dedi.

Muğla’da İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığı 3. Olağan Genel Kurulu bugün Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun şunları söyledi:

“HUKUK EKONOMİYE YANSIYOR”

“Arkadaşlarımızın her biri Türkiye’nin meselelerini farklı açılardan ele aldı. Konuların analizinden de bahsettiler. Temelde ekonomik meselelerden toplumsal meselelere, kadın cinayetlerinden süt fiyatlarına, iş göremezliğe kadar hemen her konuyu etraflıca konuştular. çocukları beslemek için.Bütün bu sorunların kaynağı nedir, sorunun sebebi nedir?

“EVİNİZDE HAŞLATTIĞINIZ ÇORBA İLE HUKUK İLİŞKİNDİR”

16 Nisan 2017’de yapılan referandumda Muğla merkeze bağlı hemen hemen bütün köyleri dolaşarak bu konuların yaşanabileceğini ve her geçen yıl daha ağır bir şekilde yaşanacağını vatandaşlarımıza anlatmak için çaba sarf ettim. geçen gün.

‘Eğer bu referandum evet ise, Türkiye’de bu sistem uygulanmaya başlanırsa bilin ki; Türkiye’nin kurumsuzluk rejimi, kuralsızlık rejimi yaşayacağını söyledim. bak ne olacak dedim ‘Hukukun üstünlüğü ortadan kalkacak. Hukukun üstünlüğü ortadan kalkarsa bilin ki bu ekonomiye yansıyacaktır. Bilin ki kanun evinizde kaynattığınız çorba ile alakalıdır. Hukukun üstünlüğünün sağlandığı ülkelerde evinizde kaynayan çorba bir kaşık fazladır. Hukukun üstünlüğünün olmadığı ülkelerde kaşık eksiktir. Onları yaşayacağız. ‘Bu referandum sizin lokmalarınız, sofranızdaki ekmekler için olacak’ dedim. O mühtedilerin içinde rastgele bir partide değildim ama arkadaşlarımızla birlikte Muğla’da muhterem genel başkanımıza inanarak anlatmaya çalıştık.

“KURUMSALLIK VE HUKUKSUZLUK SEÇİM TÜRKİYE’DE DOĞDU”

Geldiğimiz noktada bugün uygulanmaya devam eden partili başkanlık sistemi, Türkiye’de kurum ve kurallardan yoksun bir rejim doğurmuştur. Hukuk devleti ortadan kalktı. Aslında hissettiklerim çok ağır ve kelimelerimi seçerek konuşmaya çalışıyorum. Basın özgürlüğü ortadan kalktı. Aleyhine cümle kuran veya cümle yazan basın mensuplarının dışarı atıldığı bir sistem haline geldi. Basının yüzde 96’sı bu sistemde propagandacı basın oldu, ilerledi. Yani partizan bir basından propaganda basınına dönüşmüştür. Sivil toplum anlamsızlaştırıldı ve yetkileri elinden alındı. Devletimiz hakemlik görevini kaybetmiştir. Çalışanları, yöneticileri aracılığıyla başka bir birimi soydu. Dilim olmadığı için söylemiyorum. Bütün bunlar ekonomiye yansıyor. Bütün bunlar bizim evimizde soframızdaki çorbanın bir kaşık olup olmamasına yansır. Böyle olacağını söyledik. Bu sistemi, yani Cumhur İttifakı’nı övenler, ‘Yetkiyi ver, etkisini gör’ dediler. Yetkiyi verdik, etkisini gördük.

“BESLENME KRİZİNDEKİ BİR ÜLKE OLDUK”

Türkiye’de bu topraklarda ekmek hiç bu kadar konuşulmamıştı. Süt, et, peynir, yağ hiç bu kadar konuşulmamıştı. Artık bu coğrafya insanoğlu için ulaşılmaz hale gelmiştir. Mutlak yoksulluk yüzde 100 arttı. Yetki verdik ekmeği göremedik. Yetki verdik, sütü içemedik, yetki verdik, peyniri, eti yiyemedik. Beslenme krizi yaşayan bir ülke haline geldik. Ekmeğin 5 lirayı geçtiği ülke haline geldik. Fakir, fakiri nasıl doyuracak?

“BU SEÇİM SİSTEMDEN ÇIKIŞ SEÇİMİDİR”

Bu bir referandum seçimidir. Bu seçim şu ya da bu olmaktan ziyade rastgele bir partinin bu sistemden kurtulma tercihidir. Ya Cumhur İttifakı’na oy verilecek çünkü bu menfur gidişata ‘Evet’ oyu verilecek, bu kötü hamle her geçen gün daha da kötüleşecek. Hukukun üstünlüğü kaybolduğu için geri alınamaz. Kurumsal irade ve güçler kaybolur. ya da her şey daha da kötüye gidecek ya da kuvvetler ayrılığını sağlamayı planlayan, hukukun üstünlüğünü getirmeyi planlayan, kurumsal devleti ve kurallara bağlı kurumsal yapıyı ortaya çıkarmayı planlayan parlamenter demokratik sistem ‘Evet’ oyu verecek. ‘ Millet İttifakı’na ve en başta da EK Parti’ye. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
cevizli evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu