Ekonomi

Florida Valisi DeSantis: “Bitcoin mevcut rejim için bir tehlike”

Cumhuriyetçi Parti’nin son dönemde öne çıkan adaylarından biri olan DeSantis, kripto savunucusu olduğunu belirtmişti.

Ron DeSantis, Elon Muskve girişim kapitalisti David ÇuvalKatıldığı ve ABD başkanlığına aday olduğunu duyurduğu Twitter Space yayınında, “Mevcut rejimin Bitcoin’e takıntılı olduğu açık.”dedi ve ekledi:

Kriptoyu toplumsal bir özgürlük sorunu olarak gördüğünü belirten Ron DeSantis, Florida valisi olarak imzaladığı bir kararla merkez bankası dijital para birimlerinin eyalet sınırları içinde kullanılmasını yasakladı. (Bazı avukatlar bunun yasal olup olmadığını tartışırlar.)

Röportaj sırasında DeSantis, CBDC’lerin ABD Kongresi tarafından onaylanması gerektiğini ve lider seçilirse buna izin vermeyeceğini söyledi. Bu görüşün temelinin CBDC’lerin yanlış kullanım ve suiistimal riskleri olduğunu belirtti.

Görünüşe göre CBDC’ler ABD siyaset sahnesindeki yeni sıcak konulardan biri olacak.

Florida Blockchain İş Birliği Lideri samuel armesCoinDesk ile yaptığı bir röportajda DeSantis, CBDC taleplerinin diğer tüm bahislerden daha fazla olduğunu belirtti.

Quinnipac Üniversitesi tarafından yapılan bir ankete göre Cumhuriyetçi seçmenler, Donald TrumpDeSantis’i yüzde 25’lik bir farkla tanınan ikinci aday olarak gösterirken yüzde 56’lık bir artışla .

DeSantis, Bitcoin konusunu gündeme getiren ilk Cumhuriyetçi başkan adayı değil.

Eskiden tıp alanında yatırımları olduğunu ve uzun süredir cumhurbaşkanı adayı olduğunu söyleyen Dr. Vivek Ramaswamy, Miami’de yapılacak Bitcoin 2023’teki bir sonraki seçimin “fiat para birimleri için bir referandum” olacağını söyledi ve CBDC’lere karşı olduğunu vurguladı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu