Haber

Netanyahu’dan Lübnan sınırında Hizbullah’a tehdit: ‘İsrail’le savaşa girmek hayatlarının hatası olur’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Lübnan’ın sonuna doğru askerlerle buluştu. Netanyahu, Gazze savaşının İsrail için bir ölüm kalım meselesi olduğunu söyledi. Netanyahu da Hizbullah’ı uyararak, “İsrail’le savaşa girerlerse büyük yıkım olur” dedi. Lübnan’daki Hizbullah’ın “savaşa girerek hayatının hatasını yapacağını” söyleyen Netanyahu, askerlere yaptığı konuşmada onların “varoluş savaşı verdiklerini” savundu.

‘Her türlü senaryoya hazırız’

İsrail’in ‘kuzeydeki tehdidi durdurmak ve Hamas’ı yeryüzünden silmek için’ iki savaş yürüttüğünü belirten Netanyahu, Hizbullah’ın savaşa girmek isteyip istemediğini henüz bilmediklerini belirtti. Netanyahu, Hizbullah ve Lübnan’ı hedef alan açıklamasında şunları söyledi: “Hizbullah savaşa girmek isterse Temmuz 2006 Savaşı’nı kaçıracaktır. Hayatının hatasını yapacaktır. Onu hayal bile edemeyeceği bir güçle sakatlayacağız. Bu, Hizbullah ve Lübnan için felaket olur, her türlü senaryoya tabi olur.” Hazırız.”

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 22 Hizbullah üyesi ve biri gazeteci olmak üzere 4 sivil hayatını kaybetti. Lübnan’ın gerçekleştirdiği saldırılarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu